czwartek, 6 września 2012

Niepohamowana chęć na naleśniki

Miewam czasem takie dni kiedy przypominają mi się różne smaki z dzieciństwa, z okresu kiedy mama i babcia przyrządzały pyszne dania. Pamiętam jak wypełniały one cały dom  niesamowitym zapachem i potrafiły zwabić z placu zabaw nawet podczas najlepszej zabawy. Dzisiaj padło na naleśniki oczywiście nieco w odchudzonej wersji ;)


Jest to chyba jeden z najprostszych przepisów, wszystkie składniki łączymy za pomocą miksera lub po prostu łyżki, rozgrzewamy teflonową patelnie i wylewamy ciasto na nią, dokładnie tak samo jak przy tradycyjnych naleśnikach. Należy pamiętać żeby przed każdym wylaniem masy na patelnię wymieszać ciasto łyżką. Podane składniki starczają na około 4-5 naleśników.

Nie ma chyba nic lepszego niż świeże owoce z bitą śmietaną, których smak przypomina nam o słonecznych dniach. Postanowiłam zrekompensować sobie brzydką aurę i do naleśników wrzuciłam kostki świeżego ananasa, brzoskwini, kilka malin oraz bitą śmietanę ;)

Bita śmietana oczywiście również w wersji light:: Do dwóch ubitych białek z jajka dodaje łyżkę cukru trzcinowego oraz ok 180 g. jogurtu typu greckiego i miksuje na małych obrotach.


Życzę smacznego  ;) !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...